Jak Voice Over może wzbogacić historię

1.5K 0

 

 

Voice over to technika artystyczna, za pomocą której ludzki głos (który nie jest częścią opowieści) jest wykorzystywany w produkcji audio, nadawaniu, kinie, teatrze, wideo lub innych produkcjach. Lektor jest zwykle odczytywany na głos ze scenariusza, a także może być wypowiadany na głos przez doświadczonego lektora lub aktora, który pojawia się gdzie indziej w produkcji. Celem tej techniki jest wzmocnienie dramatu lub historii poprzez wykorzystanie głosu pojedynczego aktora. Pozwala opowiedzieć historię w zupełnie nowy sposób, ponieważ może nadać jej większą głębię.

Lektor do reklamy online

 

Lektorzy współpracują z edytorami audio, aby ulepszyć prezentację audio. Po nagraniu scenariusza lektor czyta go do mikrofonu tak, aby brzmiał realistycznie. Robi kilka różnych nut, dzięki czemu ostateczny głos nie brzmi jak każdy inny głos. Ten proces zajmuje wiele godzin, aby skrypt był doskonały. Po zakończeniu nagrywania scenariusza lektor dodaje dodatkowe dialogi i narrację, w zależności od tego, co jest potrzebne na scenie. Cały proces nagrywania trwa około trzech tygodni.

Reklamy radiowe nagrywane przez lektora

 

Voice over ma wiele zastosowań w dziedzinie rozrywki i wiadomości. Wiele programów telewizyjnych używa głosu, aby opowiedzieć historię i pomóc widzom zidentyfikować się z postacią. Internet jest kolejną areną mediów, która w dużym stopniu opiera się na głosach. Większość witryn używa głosu w swoich filmach, aby zapewnić widzom lepsze, bardziej ekscytujące i realistyczne wrażenia. Na przykład witryna może zawierać film przedstawiający zwierzę robiące coś niesamowitego. Zamiast czytać historię, narrator powie: „On gra!”. To jest przykład użycia lektora, aby dodać emocji i humoru.